Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 34446767


با حضور جمعی از مسئولین ومردم آیین غبارروبی ضریح مطهر امامزاده عبدالله(ع) بافق برگزار شد.

به گزارش بافق خبر؛ با حضور طالعی معاون فرماندار، سرهنگ کمالی فرمانده انتظامی بافق، محمدرضا دهقانزاده رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران، هاشمی پور رئیس کمیته امداد، گلچین رئیس اداره اوقاف و امور خیریه و جمعی از مردم بافق آیین غبارروبی از ضریح مطهر امامزاده عبدالله (ع) بافق برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سیدسعیدحسینی رئیس هئیت امنای امامزاده عبدالله گفت: دربحث عمرانی به جد درحال فعالیت هستیم و طبق برنامه زمان بندی در حال پیگیری امور عمرانی آستان هستیم.

وی در ادامه در خصوص طرح جامع امامزاده عبدالله(ع) افزود: قرار است در این خصوص جلسه ای با فرماندار، شهردار، میراث فرهنگی، مسئولین استان و مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تشکیل و این طرح را به تصویب برسانیم.

حسینی اظهار داشت: در بحث مالی در آمد دو ماهه اول سال جاری برابر است با درآمد طول سال گذشته و موفق شدیم معوقات گذشته را با همکاری اداره اوقاف شهرستان پرداخت کنیم.

رئیس هیئت امنای امامزاده عبدالله(ع) بافق تصریح کرد: در بحث املاک تعدادی از زمین های آستان شناسایی شده و پلاک گذاری خواهد شد و هرکس راجع به املاک و دارایی امامزاده مستند یا غیر مستند دارد و می داند متعلق به آستان است به ما اطلاع دهند تا ساماندهی کنیم و زمین هایی که متعلق به آستان است تبدیل به احسن و به فروش برسانیم و در پروژه های اقتصادی آستان هزینه کنیم و زمین هایی که وقف آستان هست و کابری آن مشخص است.

حسینی به ساماندهی مالی امامزاده عبدالله اشاره و بیان داشت: در این زمین با نصب کارت خوان در آستان مردم از این طریق نذورات خود را پرداخت می کنند که تا این لحظه از طریق کارت خوان 15اسفند سال گذشته 892نفر بیش از 100میلیون ریال پرداخت کرده اند.

سخنرانی حجت الاسلام روح الامینی و مداحی برادر جانباز قاسمی از دیگر برنامه های غبارروبی و عطرافشانی آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) بافق بود.

عکاس/ مسعود عسکری


گفتگو گفتگو