Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 19489181
فرماندار بافق:


سید مهدی طلایی مقدم در خصوص کمک به هیئتهای ورزشی در سال 94 گفت:از نظر مشکلات اقتصادی و کم بود نقدینگی سال گذشته ، سال خوبی نبود. ولی در بحث معنوی و تا انجا که بتوانستیم درجلسات شرکت کردیم.

سید مهدی طلایی مقدم فرماندار بافق در خصوص اینکه سال ۹۴ را چگونه ارزیابی کرده است در گفتگو با خبرنگار بافق خبر؛گفت:از ماه مهرماه سال ۹۳ با هم دلی اتفاقات خوبی در شهرستان افتاد. و با نامگذاری مقام معظم رهبری به نام سال هم دلی و همزبانی دولت و ملت فرصت خوبی در بافق به وجود آمد.

وی افزود:  واقعا این نامگذاری برای بافق بیشترین فایده را داشت ویک هم دلی بین مسئولین شهرستان اتفاق افتاد و نتیجه آن را در شکوه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه؛حضور 95 درصدی مردم پای صندوق رای و سفر ریاست جمهوری به استان یزد مشاهده کردیم.

وی تاکید کرد:امیدواریم  مردم در 10 اردیبهشت مرحله دوم انتخابات هر چند مرحله دوم همیشه کمتر در انتخابات شرکت می کنند ولی با حضور خود در کشور بار دیگر افتخاری را برای بافق وکشور بیافرینند.

طلایی مقدم در مورد بحث اقتصادی و مشکلات موجود خاطر نشان کرد:برای بخش دولتی و خصوصی امسال وضعیت مالی خوبی نبود. با همه مشکلاتی که وجود داشت خوشبختانه هم دولت و هم بخش خصوصی گلیم خود را از آب کشید تا روزهای اخر سال سفر کاری ریاست جمهوری در آستانه سال جدید به استان یزد که نوید شکوفایی افتصادی در سال 95  دادند انشاالله اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

وی در مورد مشکلات مالی دولت وبخش خصوصی تصریح کرد: هم دولت وهم بخش خصوص مشکلات مالی داشتند ،اما این مشکلات باعث مستحکم شدن پایه های بخش خصوصی و دولتی شد و بعضی از وابستگیهای بودجه ها را کم بکند.

فرماندار بافق به نقش رسانه ها در پیشبرد اهداف مسئولین ومردم اشاره کرد و اظهار داشت: طبیعتا سایتها وهفته نامه های شهرستان از خود مردم بافق هستند که  یکی از بزرگترین محاسنشان این است که حرفشان را رک و راست می زنند وخواهشی که از اصحاب رسانه دارم این است که اعتماد و هم دلی که در سال 94 شکل گرفته بود را تشدید کنند.

وی افزود: اما این به منزله تعریف و تمجید خود و تعریف از یکدیگر نیست بلکه یک جاهایی هم باید نقد کنیم و در جایی دیگر هم دلی اما با هم دلی تعریف و تمجید اضافی از یکدیگر نداشته باشید.

 

طلایی مقدم در پاسخ به این سوال که به جامعه ورزشی و جوانان چقدر توانسته است کمک کند گفت:  رئیس قبلی اداره ورزش وجوانان بافق آقای آتش افروز خیلی پیگیر بوده که از شهرستان برود، اما در بحث انتخاب رئیس جدید مرتبط با ورزش وجوانان استان پیگیری کردیم تا نیروی توانمندی  جایگزین کنیم.

وی افزود: مشکلی که دراین موضوع وجود داره که ظاهرا کسی که بخواهند به عنوان رئیس یا مسئول بگذارند باید ردیف استخدامی داشته باشد. یکی دو گزینه ای که پیشنهاد شد خودشان نپذیرفتند و انشالله بتوانیم در سال جدید فردی توانمند برای این اداره انتخاب کنیم.

  فرماندار بافق در مورد کمک های مالی به تیمها وهیئتهای ورزشی ابراز داشت: واقعیت این است  که از بحث کمک مادی خیلی از دست ما کاری برنیامده است. از نظر مشکلات اقتصادی و کم بود نقدینگی  سال گذشته ، سال خوبی نبود. ولی در بحث معنوی و تا انجا که بتوانستیم درجلسات شرکت کردیم واز نظر مادی با توجه به بالابودن هزینه های ورزشی تا اونجا که در توان داشتیم کمک کردیم. از بخش خصوصی وباشگاهها خودشان هزینه های انجام می دهند تقدیر و تشکر می کنم . امسال سعی می کنیم در بحث کمک مالی جبران کنیم.

طلایی مقدم ضمن اشاره به تعداد جلسات تشکیلی هیئت مدیره باشگاه آهن اظهار داشت: این ترکیب هیئت مدیره باشگاه آهن گام اول می باشد و اگر بتواند این مدیریت واحد را در مجموعه ورزش و جوانان شهرستان ایجاد بکنیم توانسته ایم کاری انجام دهیم و گرنه اتفاق خواصی نیفتاده است.

وی در جواب این سوال که کدام یک از مسئولین بیشترین همکاری را با شما داشته اند خاطرنشان کرد: بین همه مسولین شهرستان واقعا همراهی وهم فکری وتعامل با محوریت امام جمعه محترم وجود دارد.

فرماندار بافق در مورد فضاهای مجازی ومطالبی که درآن نوشته می شود عنوان کرد: خیلی از مباحثی و نقدهایی که دوستان در گروها می نویسند باعث می شود مسولین کارهایشان را اصلاح کنند و قاعدتا هم پیامها خوب بوده وانتقاد به ما  انرژی وشورمی دهد.

این مسئول رسانه ها و خبرنگاران را یکی از عواملی موثربرای اتفاقات خوب در سال 94  دانست وبیان کرد:  واقعا فعالیت سایتها و نشریات و خبرنگار صداو سیما  عالی بوده وخطوط قرمز نظام را رعایت می کنند ودر جلسه  برنامه ریزی و علمی درشورای فرهنگی استان مشاور فرهنگی شهرستان که کار فرهنگی و علمی انجام داده توجه مردم به بحثهای فرهنگی به نشریات و سایتها را اعلام می کرد که سرانه استفاده مردم بافق از دیگر شهرستانهای کشور بیشتر بوده است.

 گفتگو گفتگو