Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 19508349
تهیه‌کننده‌ برنامه سمت خدا:


سید عبدالمجید رکنی گفت: در برنامه ویژه سال تحویل سه ستاره که از شبکه سه پخش شد پشت صحنه از طرف هاشم تفکری بافقی تهیه کننده "از لاک جیغ تا خدا" پیشنهاد شد که برای سفر به کرمان به بافق هم سفر کنیم.

به گزارش بافق خبر،سید عبدالمجید رکنی تهیه کننده برنامه سمت خدا وحسن رفیعی تهیه کننده برنامه های اقتصادی شبکه یک سیما از جمله میهمانان نوروزی بودند که به بافق سفر کردند.

رکنی در خصوص انتخاب بافق بعنوان محلی برای گذراندن تعطیلات نوروزی خود گفت: در برنامه ویژه سال تحویل سه ستاره از شبکه سه پخش شد پشت صحنه ازطرف هاشم تفکری بافقی تهیه کننده "از لاک جیغ تا خدا" پیشنهاد شد که برای سفر به کرمان به بافق هم سفر کنیم.

وی افزود: آقای تفکری در حد کمتر از یک دقیقه از بافق گفت. این دعوت مهم ترین عامل سفر به بافق بود.من احساس نمی کردم شهرستان بافق این همه پتانسیل گردشگری داشته باشد.

رکنی درباره شناخت قبلی که از بافق داشت گفت: در حد شناخت جغرافیایی وداشتن معدن سنگ آهن بود. تصویر من از بافق شهری کویری و بدون درخت وخشک بود ولی واقعا اینگونه نبود.

این تهیه کننده در خصوص فرهنگ مردم وشهر بافق گفت:صداقت و پاکی که دیگر رنگ بویی آز آن نمانده در این شهر وجود دارد. میهمان نوازی مردم بافق مثل کل استان یزد زبانزد بود وما این را به عینه دیدیم. وجود آستان مقدس امامزاده عبدالله و تدین مردم بسیار زیبا و واقعا به عنوان یک قطب فرهنگی و گردشگری در بافق است.

وی با اشاره به مکانهای گردشگری و تاریخی که دربافق دیدن کردند گفت: قلعه باقر آباد میراث تاریخی گرانبهایی بود. شنزارهای روان که واقعا در نوع خود کم نظیر و واقعا زیبا بود و آرامش خاصی به انسان می دهد. خانه وحشی بافقی ،کاروانسرا و میدان خان از بنای تاریخی جالب و خاطر انگیز برای ما بود.

رکنی در ادامه افزود: مجموعه تفریحی پارک آهنشهر یکی از زیبا ترین مجموعه های تفریحی و جنگلی است. بازدید از پیت معدن واقعا زیبا و نشان از تلاش سالیان سال در تولید واستخراج سنگ از دل زمین و رونق اقتصادی برای کشور داشت.

وی در پایان از بزرگان بافق چنین یاد کرد: آیت الله شیخ محمد تقی بافقی را به واسطه شجاعت امربه معروف در زمان رضا خان به خانواده او که بی حجاب به حرم حضرت معصومه ( س)  آمده بودند و کمک به پایه گذاری حوزه علمیه قم در تاریخ اسلام وایران ماندگار شد. دیگر شاعر نامی ایران وحشی بافقی که در بافق برای زنده ماندن نام وخاطره آن بلوار اصلی شهر به نام اوست و از خانه این شاعر به عنوان بناهای تاریخی این شهر  حفظ می شود.

انتهای پیام/م.فگفتگو گفتگو