Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 25565814
واکنش رسانه ها و کاربران فضای مجازی به اعتراض مردم یزد؛


با گذشت چند ساعت از اعتراض مردم یزد به وعده وعیدهای معاون روحانی در نماز جمعه این شهر، خبرگزاری ها و فعالان فضای مجازی واکنش های بسیار جالبی به این اتفاق داشته اند.

به گزارش بافق خبر، سایت دولت بهار با انتشار ویدئو اعتراض ها نوشت: سخنرانی حسینعلی امیری، معاون پارلمانی حسن روحانی در نماز جمعه امروز یزد به دلیل سخنان وی علیه دولت قبل به جنجال کشیده شد.

کانال سیاست روز نوشت: روزهای سخت دولت از راه رسید پس از اعتراف ظریف به «اشتباه کردم» ؛ اولین شهری که برعلیه دولت قیام کرد یزد بود.
امروز اعتراض های مردم یزد، سخنرانی معاون پارلمانی روحانی را نیمه تمام گذاشت. حسینعلی امیری، معاون پارلمانی روحانی امروز بعد از خطبه‌های نمازجمعه مرکز استان یزد به سخنرانی پرداخت. آنجا که سخن از پای‌بندی رئیس جمهور به وعده‌های خود به میان آمد، مردم با سر دادن شعارهای پی در پی مانع سخنرانی وی شدند. شعارهای مردم ادامه داشت تا اینکه و وی پس از حدود ۵ دقیقه سخنرانی ناچار به ترک تریبون نمازجمعه شد. بلندگوهای تعبیه شده در خیابان و اطراف مسجد ملااسماعیل با آغاز شعارهای مردم قطع شد اما پس از وصل آنها، شعارهای مردم همچنان ادامه داشت.

خبرگزاری فارس نیز با شرح جزئیات ماجرا نوشت: پس از وقوع این جریان شبکه‌های اجتماعی تلاش کردند این اتفاق را به گروه‌های ناشناس ارتباط دهند که فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی نشان از مردمی بودن این حرکت و جمعیت قابل توجه شعاردهندگان داشت.

مرصاد نیوز نوشت: مردم با سردادن شعار علیه حقوقهای نجومی و تعطیلی کارخانجات و بیکاری به امیری اعتراض کردند که بی اعتنایی معاون روحانی به شعارها و ادامه سخنرانی با حالت فریاد برای غلبه بر بلندی شعارها باعث شد اشیایی به سمت او پرتاب شده و سخترانی نیمه تمام بماند.
پیشتر نیز در چندین تریبون عمومی از جمله سخنرانی رئیس جمهور در کرمانشاه، مردم به آمارهای غیرواقعی درمقایسه با زندگی عمومی خود به شدت اعتراض کردند.

کانال «مقاومت ادامه دارد» نیز به این موضوع پرداخت و نوشت: موضوع حائز اهمیت این است که یزد همان شهری است که آقایان با صرف هزینه هنگفت در زمان سفر روحانی قصد داشتند آن را پایتخت اصلاحات جا بزنند! اما جالب اینجا بود که در آستانه انتخابات همان پایتخت اصلاحات علیه روحانی قیام کرد!

یکی از کاربران فضای مجازی یزد (نزدیک به اصلاح طلبان) نوشت: اصلاح طلبان و  طرفداران دولت کجا بودند!؟
قطع سخنرانی حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور در نماز جمعه امروز  یزد با شعارهای <مرگ بر منافق> و پرتاب مهر نماز!
و اما تا ساعاتی دیگر  اصلاح طلبان و طرفداران دولت در یزد، که در نماز جمعه شرکت  نداشتند در این  رابطه  بیانیه هایی داده و مخالفت  با سخنرانی معاون پارلمانی رییس جمهور را محکوم خواهند کرد!

کانال جامعه اسلامی دانشجویان یزد نیز با انتشار فیلم اعتراض های مردمی نوشت: خشم مردم نسبت به تناقض گویی های معاون پارلمانی رئیس جمهور در نماز جمعه امروز یزد!

کانال لباس شخصی ها نوشت: اعتراض های مردم به گزارش عملکرد دولت، سخنرانی معاون پارلمانی روحانی در یزد را نیمه تمام گذاشت/ حسینعلی امیری بعد از پنج دقیقه فرار کرد.

کانال یزد صد در این باره نوشت: اعتراض مردم یزد به معاون پارلمانی رییس جمهور پس از موضع گیری برعلیه دولت سابق وتمجید از خدمات دولت یازدهم
(معاونی که پیروزی رئیس‌اش را قطعی اعلام کرده بود!)

 

این پیام در حال بروز رسانی است


گفتگو گفتگو