Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 30373106
گفتگو با یکی از بنگاه‎داران املاک بافق:


احمد تیموری از کاهش 50 درصدی ساخت‌وساز مسکن در بافق خبر داد.

یکی از بنگاه‌داران املاک در گفتگو با خبرنگار بافق خبر در خصوص بازار خریدوفروش خانه و ساخت‌وساز آن گفت: در حال حاضر حدود 85 درصد فروشنده و 15 درصد خریدار هستند.

احمد تیموری در ادامه افزود: خریداران به‌صورت معاوضه حاضر به معامله هستند یعنی اینکه اگر شخصی قصد خرید زمین یا منزل را داشته باشد توافق می‌کنند که نصف هزینه پول نقد و مابقی آن را نیز با زمین معامله کنند.

وی تعداد زمین‌های داخل محدوده سکونت را بسیار کم عنوان کرد و اظهار داشت: به همت شهردار و متصدیان شهرداری برمی‌گردد که کلاً زمین‌هایی که در محدوده سکونت نیست برنامه‌ای پیاده کنند که مراجعه‌کنندگان زمین‌های مزروعی را بخرند و درصدی هم به شهرداری بدهند تا بتوانند پروانه بگیرند و ساخت‌وساز را انجام دهند

تیموری علت کمی و گرانی زمین را کمبود زمین بیان کرد و اظهار داشت: ساخت‌وساز زمین خیلی کاهش پیداکرده و به حدود 50 درصد رسیده است و علت آن‌هم نداشتن هزینه ساخت ساز و توان پرداخت نکردن اقساط وام است که درصد آن‌هم بالا است.

وی در خصوص اجاره منازل تصریح کرد: به دلیل اینکه درصد سوددهی وام‌ها کم شده میزان پول پیش کاهش و به قیمت اجاره اضافه‌شده و اجاره نیز نسبت به سال‌های قبل بین 15 تا 20 درصد افزایش قیمت داشته است.

تیموری ادامه داد: کمترین نرخ اجاره 25 هزارتومان با 2 میلیون پول پیش و بالاترین نرخ منزل با 4 میلیون پیش و 800 تومان اجاره است.

وی در پایان از مسئولین خواست: ترتیبی اتخاذ کنند که وقتی مردم می‌خواهند منزل یا زمینی را بفروشند و یا اجاره دهند به بنگاه‌ها مراجعه کنند که در این صورت اجاره‌ها این‌قدر گران نشود ولی متأسفانه بعضی قولنامه‌ها را خانگی می‌نویسند و وقتی به مشکلی برمی‌خورند به بنگاه‌ها مراجعه می‌کنند.

انتهای پیام/ع.عگفتگو گفتگو