Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 32568044
دبیر سیاسی نشریه پرتو:


دبیر سیاسی نشریه پرتو با اشاره به اینکه آمریکا و اروپا با به راه انداختن انقلاب‌های رنگی در سایر کشورها برای براندازی نظام جمهوری اسلامی کسب تجربه می‌کردند، گفت: اما پشتیبانی مردم از ولایت‌فقیه رمز ناکارآمدی انقلاب رنگی در ایران بود.

قاسم روان‌بخش، دبیر سیاسی نشریه پرتو در گفتگو با خبرنگار بافق خبر با اشاره به پروژه محرم سبز گفت: فتنه 88 در محرم سال 1388 به اوج خود رسید، بازیگردانان این ماجرا نیز مدعیان اصلاحات بودند.

وی در ادامه افزود: سران فتنه برنامه‌ریزی کرده بودند تا میرحسین موسوی، نامزد موردحمایت آن‌ها در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پیروز میدان شود که برای این کار نیز برنامه بسیار حساب‌شده‌ای را تدوین کرده بودند.

روان‌بخش با اشاره به نقش پررنگ عده‌ای از اعضای حزب کارگزاران در جریان فتنه گفت: برخی از اعضای حزب کارگزاران به شایعه تقلب در انتخابات دامن زدند و علناً در مقابل نظام اسلامی قرار گرفتند به‌طوری‌که دبیر این حزب در ستاد کروبی فعالیت داشت و برخی از اعضای حزب کارگزاران نیز در ستاد میرحسین بودند.

این فعال سیاسی تصریح کرد: سران این جریان با تبلیغات گسترده و اختصاص رنگ سبز به‌عنوان نماد طرفداران میرحسین موسوی برنامه‌های خود را پیش می‌بردند که بعدها این حرکت به جنبش رنگین و جنبش سبز معروف شد.

 

تشکیل کمیته صیانت از آراء به بهانه تقلب

 

وی در ادامه افزود: جنبش سبز پیش‌بینی کرده بود تا در صورت پیروزی در انتخابات، بگویند ما از عقبه اجتماعی بالایی برخورداریم و بر دولت مستقر و جریان اصول‌گرایی پیروز شدیم و اگر شکست خوردند اتهام تقلب و کمیته صیانت از آراء را آماده کرده بودند.

روان‌بخش با اشاره به تشکیل کمیته صیانت از آراء توسط حامیان فتنه گفت: آن‌ها زمینه‌سازی کرده بودند که اگر میرحسین موسوی پیروز رقابت نشد در این جهت کمیته صیانت از آراء را تشکیل دهند و وظایف این کمیته را هم‌عرض با شورای نگهبان تعریف کرده و تأیید سلامت و یا عدم سلامت انتخابات را یکی از اختیارات این کمیته قرار داده بودند.

این فعال سیاسی تصریح کرد: با برگزاری مناظره‌های تلویزیونی نامزدهای انتخاباتی، اکبر هاشمی رفسنجانی در اعتراض به این مناظره‌ها نامه‌ سرگشاده‌ای به رهبر انقلاب نوشت که در رقم خوردن حوادث بعد از انتخابات بی‌تأثیر نبود.

روان‌بخش بیان کرد: طبق اعلام فعالان فتنه، اتهام تقلب رمز فتنه بود. در این زمان رسماً فتنه شکل گرفت و عملیات و درگیری‌های خیابانی آغاز شد.

وی در ادامه افزود: باوجوداینکه رهبر معظم انقلاب با هریک از اعضای ستاد نامزدهای انتخابات صحبت کردند و از آن‌ها خواستند برای پیگیری اعتراض و شکایت و انجام مراحل قانونی به شورای نگهبان مراجعه کنند اما فتنه گران راه خود را ادامه داده و حرکات غیرقانونی خیابانی و درگیری‌ها اجتماعی به راه انداختند و با مطرح کردن قتل ندا آقا سلطان زمینه‌هایی برای حرکت‌های مردمی را فراهم شد.

این فعال سیاسی تصریح کرد: آن‌ها در ماه محرم با پاره کردن پرچم امام حسین (ع) به ساحت مقدس امام حسین (ع) و عاشورا اهانت کردند و با سردادن شعارهایی ضدانقلاب، نشان دادند عمق این جریان چیزی دیگری است و قصد آن براندازی جمهوری اسلامی است. یک روز بعد از عاشورا در ۹ دی‌ماه سال ۸۸ خروش مردم در سراسر کشور آتش فتنه را برای همیشه خاموش کرد.

 

انقلاب‌های رنگی دنیا مشق براندازی جمهوری اسلامی ایران

 

روان‌بخش گفت: قبل از فتنه ۸۸ نمونه‌های این حرکات و انقلاب‌های رنگی را در برخی از کشورهای آسیای میانه و کشورهای غربی به‌وفور انجام داده بودند اما بعد از فتنه ۸۸ نمونه‌هایی از انقلاب رنگی در دنیا نمی‌بینیم.

این فعال سیاسی بیان کرد: آمریکا و اروپا و هم‌پیمانان آن‌ها با این انقلاب‌های رنگی که در کشورهای مختلف انجام می‌دادند مشق براندازی حکومت اسلامی ایران را داشتند و تمام تجربیاتی که در سال‌های گذشته کسب کرده بودند را در جمهوری اسلامی ایران پیاده کردند.

 

پشتیبانی از ولایت‌فقیه رمز ناکارآمدی انقلاب رنگی در ایران

 

وی افزود: غافل از این‌که ایران با کشورهای دیگر همچون اوکراین متفاوت است. آن‌ها جامعه شیعی و دینی را درست تشخیص نداده بودند. مردم در اطاعت از ولایت‌فقیه با تمام وجود حضور دارند. ممکن است در برخی از امور و مدیریت مسئولین گلایه‌ای داشته باشند اما مردم درراه ولایت‌فقیه ایستاده‌اند و اجازه نفوذ نخواهند داد.

روان‌بخش بصیرت افزایی و روشنگری رهبر معظم انقلاب را دلیل دیگر بر شکست فتنه سبز دانست و تصریح کرد: زمانی که مقام معظم رهبری در خطبه ۲۹ خرداد استغاثه به امام زمان (عج) را بیان کردند این خطبه روشنگرانه و بصیرت بخش در سراسر کشور پخش شد و مردم از زبان رهبری دریافتند که جریان صرفاً موضوع تقلب نیست بلکه جریان براندازی جمهوری اسلامی است.

این فعال سیاسی عامل دیگری که سبب سرعت بخشیدن به ناکامی فتنه شد را توهین به مقدسات دانست و گفت: فتنه گران با اهانت به ساحت امام حسین (ع) به سرکوب این جنبش توسط مردم سرعت بیشتری بخشیدند.

 

سکوت برخی خواص فتنه ۸۸ را شعله‌ور کرد

 

وی با اشاره به نقش خواص و عوام در پروژه سبز، بیان کرد: برخی خواص در ماجرای فتنه ۸۸ نقش خود را به‌درستی ایفا نکرده و بسیاری از آن‌ها سکوت کردند همین امر سبب شد تا فتنه پررنگ‌تر جلوه کند. با توجه به این‌که رهبری خواسته بودند که در میدان حاضر شوند و حقایق را برای مردم روشن کنند اما جز عده‌ای انگشت‌شمار در برابر فتنه نایستادند.

این فعال سیاسی تصریح کرد: در این جریان عموم جامعه به‌خوبی نقش‌آفرینی کردند. رابطه ولایی مردم با رهبری عمیق است مردم به خواص توجه نکردند و بر اساس سخن امام خمینی (ره) که فرموده بود پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد پشتیبان ولایت‌فقیه بودند.

نقش بسیج در فتنه 88

روان‌بخش در خصوص نقش بسیج در فتنه 88 و حماسه نهم دی نیز اظهار داشت: در این حماسه بسیج دو نقش بصیرت بخشی و حضور میدانی درصحنه را ایفا کرد که درزمینهٔ بصیرت بخشی تلاش کرد تا مردم را در مساجد و تکایا روشن کند و در میدان نیز تلاش کرد تا مردم آسیب نبینند.

دبیر سیاسی هفته‌نامه پرتو سخن در پاسخ به این سؤال که فتنه آینده از جنسی خواهد بود و نشانه‌های آن چیست تصریح کرد: کشور ما هیچ‌وقت بدون فتنه نخواهد بود، فتنه همیشگی و تداوم دارد و هوشیاری ما در مقابله با فتنه باید تداوم داشته باشد. فتنه‌  می‎تواند اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و یا ترکیبی از این‎ها باشد.

حجت‌الاسلام روان‌بخش در پایان تأکید کرد: دشمن دنبال این است که مردم را ناراضی و از طرفی هم دنبال عوض کردن سبک زندگی مردم و حذف روحیه انقلابی گری از طریق فضای مجازی هستند. باید تلاش کنیم با ابزار بصیرت بخشی و داشتن روحیه انقلابی گری در میان خواص و مردم فتنه‌ها رو از پیش‌شناسایی و خنثی کنیم.

انتهای پیام/ع.عگفتگو گفتگو