Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 34362372
با اعتباری بالغ بر4میلیاردو300 میلیون ریال؛


با اعتبار 430میلیون تومان پروژه محوطه سازی میدان و تندیس آیت الله شیخ محمدتقی بافقی به بهره برداری رسید.

به گزارش بافق خبر؛ با حضور حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق،  اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولین آیین بهره برداری از تندیس آیت الله شیخ محمدتقی بافقی و پروژه محوطه سازی میدان شیخ محمدتقی بافقی و حاشیه مربوطه آن با اعتباری بالغ بر 430 میلیون تومان  به بهره برداری رسید.

عملیات اجرائی این پروژه شامل طراحی، محوطه سازی، نصب المان، روشنایی و نورپردازی، تامین فضای سبز و نصب علائم ترافیکی در مساحت4300متر مربع اجرا شده است.

سیدعلی نوروز زاده شهردار بافق در این مراسم گفت: در راستای شعار امسال طراح این میدان از هنرمندان بومی شهرستان هستند و این المان توسط کاظم توکلی از هنرمندان شهرستان ساخته شده است.

حجت الاسلام سلیمانی نیز اظهار داشت: ما در فرهنگ دینی و تشیع شخصیت های بزرگی را در طول تاریخ داشته و داریم و هرکدام از آنها یک تحولی را در کشور ایجاد کردند که یکی از آنها آیت الله شیخ محمدتقی بافقی است.

وی در ادامه افزود: زمانی که آیت الله شیخ محمدتقی را در قم دستگیر کردند و در تهران او ر زندانی کردند و شخص رضا شاه با عصا و چکمه خود به بدن شیخ محمدتقی بافقی می زد که صدای مرحوم بافقی با ذکر یا صاحب زمان بود و تا آخرین لحظه عشق به امام زمان داشت.

امام جمعه بافق اظهار داشت: آیت الله شیخ محمدتقی بافقی مایه عزت و افتخار کشور ما است و اگر او این مبارزات را نمی کرد مبارزه و پیروز انقلاب استمرار پیدا نمی کرد.
حجت الاسلام سلیمانی  در پایان از دست اندرکاران ساخت این اعلام تقدیر و تشکر کرد.

کاظم توکلی سازنده المان آیت الله شیخ محمد تقی بافقی گفت: طول این مجسمه 6متر است که از اردیبهشت سال گذشته قرارداد آن با شهرداری امضا و قبل از عید نیز به پایان و در این ایام به بهره برداری رسید.

وی در خصوص هدف از ساخت این المان گفت: از مدت ها و سال ها قبل در فکر این بودیم که چنین مجسمه را بسازیم و در یکی از میادین شهر نصب کنیم ولی با پیشنهاد شهردار محترم این المان در خیابان شیخ محمدتقی بافقی نصب شد.

انتهای پیام: ع


گفتگو گفتگو