Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 34155295
امام جمعه بافق:


امام جمعه بافق گفت: آیت الله شیخ محمدتقی بافقی پشتوانه بزرگی برای حوزه علمیه ومبارزی شجاع برای امربه معروف و نهی ازمنکر بود

به گزارش بافق خبر؛ حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق در خطبه دوم نماز جمعه این هفته بافق ضمن تبریک بزرگترین عید مسلمانان جهان گفت: عید مبعث  حادثه ای بود که توانست موجی را در جهان ایجاد کند و اسلام واقعی به وسیله پیامبر اکرم(ص) ایجاد و در مقابل طاغوت قیام کرد.

وی در ادامه افزود: جامعه باید از نظر فکری واخلاقی رشد کند و باید تلاش کنند مردم را به سمت خدا سوق دهند. نتیجه مبارزه پیامبر اکرم باعث شد که عده ای  دین خدا پذیرفتند و عده ای هم در مقابل پیغمبر ایستادند. وظیفه اصلی پیامبر دعوت مردم به سمت خدا بود.

حجت الاسلام سلیمانی به سخنان مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام رضا(ع) پرداخت و بیان داشت: رهبری فرمودند استعدادهای خوبی در کشور وجود دارد که باید شناسایی و از فکر و اندیشه آنها در پیشرفت وآبادانی کشور استفاده شود.

خطیب جمعه بافق تصریح کرد: ما امروز در کشور١٠میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی داریم که روی بعضی از مسائل کار کردند و به موفقیت هایی هم کسب کردیم، ما امروز به جایی رسیدیم که می توانیم دورترین نقاط را هدف قرار دهیم. در زمینه انرژی هسته ای جایگاه بالایی داریم واز نظر نظامی یک ارتش قوی داریم.

سلیمانی ادامه داد: قبل از انقلاب ١٧٠هزاردانشجو داشتیم اما امروز٤میلیون دانشجو داریم که در  رشته های مختلف تحصیل می کنند. در تنگه هرمز و خلیج فارس ٤٠درصد ازگاز دنیا در اختیار ما است همچنین٦٠درصد نفت جهان در اختیار ایران است.

امام جمعه بافق به جایگاه ایران در زمینه کشاورزی و معادن وفلزات هم پرداخت و اظهار داشت: ٦هزار معدن در کشور وجود دارد که از این حین در جهان هشتم هستیم، در زمینه کشاورزی و تولید پسته، زعفران، خاویار و زرشک اول جان، در تولید خرما و زردآلو دوم، هندوانه، گیلاس، سیب و طالبی سوم، گوسفند، بادام و گردو در رده چهارم دنیا قرار داریم. اگر بخواهیم اقتصادکشور در جهان  بشکافد باید تولید ما استاندار باشد.

حجت الاسلام سلیمانی ضمن شکرگذاری به در گاه خداوند به  نزول باران رحمت اللهی در شب گذشته اشاره و افزود: به برکت امام هفتم باران خوبی باریده که طبق گزارشات در بعضی از روستاها ٣٥و در شهر بافق هم ١٦میلیمتر بارندگی داشتیم  که باید شکرگذار خداوند باشیم.

امام جمعه بافق ضمن گرامیداشت وفات آیت الله حاج شیخ محمدتقی بافقی گفت: آیت الله شیخ محمدتقی بافقی پشتوانه بزرگی برای حوزه علمیه ومبارزی شجاع برای امربه معروف و نهی ازمنکر بود و از هیچ قدرتی نترسید و در مقابل رضا خان ایستاد و نگذاشت که حریم حضرت معصومه(س) شکسته شود.

وی افزود: اگر بافق ما افتخار می کند اولین کسی که در مقابل رضا شاه امربه معروف ونهی از منکر نمود مرحوم آیت الله بافقی بود. و این افتخاری است برای شهر ما که در شکم کویر یک انسان شجاعی را تربیت کرد.

29فروردین روز ارتش، تشکیل نهادهای کمیته امداد، بنیاد شهید و بنیاد مسکن از جمله مواردی بود که امام جمعه بافق در خطبه دوم به آن اشاره کرد.

لازم به ذکر است در پایان نماز جمعه مردم ولایتمدار بافق به شکرانه نزول باران رحمت اللهی سجده شکر به جای آوردند.

انتهای پیام/گفتگو گفتگو