Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 30358057
رئیس هیئت ورزشی کاراته بافق:


مهمترین مشکلاتی که در حال حاضر سر راه کاراته شهرستان هست وجود امکانات سخت افزاری مجهز میباشد.
محسن محمدی یکی از کاراته کاران و رئیس هیئت ورزشی کاراته بافق می باشد که در این رشته موفقیتهای حائز اهمیتی کسب کرده است.
خبرنگار بافق خبر با وی به گفت و گو نشست تا از روند پیشرفت وی و مسائل و مشکلات این رشته ورزشی گزارش تهیه کند.
خودتان را معرفی کنید و بگویید از چه زمانی وارد این رشته شده اید
محسن محمدی هستم از سال ۱٣٧۱ ورزش کاراته را زیر نظر مربی ارجمندم لقمان شیخ نیا در باشگاه ذوالفقار واقع در زیر زمین بانک تجارت قدیم که در حال حاضر خراب و به خیابان تبدیل شده شروع کردم.
از پیروزی هایی که بدست آورده اید بگویید
در رده های نوجوانان ، جوانان ، امید و بزرگسالان مقامهای متعدد شهرستان ، استان و کشور را بدست آوردم که برای نام بردن آنها به طور دقیق حضور ذهن ندارم.
 مهمترین آنها در سال ٧۵ در مسابقات قهرمانی استان در رشته کومیته انفرادی وزن منفی ۶۰ کیلوگرم در رده امید مقام اول و در همان مسابقات در رده بزرگسالان هم شرکت کردم که در فینال برابر مربی ارزنده ام لقمان شیخ نیا زانو زدم و ازشون خواستم به احترام استادم مبارزه نکنم و مقام دوم رده بزرگسالان را هم کسب کردم.
در همان سال ٧۵ در مسابقات قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی در تهران با حضور نزدیک به ٨۰ شرکت کننده در وزنم در رده امید و با حضور ملی پوشان وقت موفق به کسب مقام سوم مشترک شدم.
میتوانید از سبک کاراته خودتون صحبت کنید
فعالیت ما در رشته المپیکی کاراته سبک شیتوریو هست که یک سبک کنترلی و جزو ۴ سبک اصلی جهان میباشد. شیتوریو یک سبک سرعتی تر و ظریف نسبت به مابقی سبکها بوده و دارای کاتا ( اجرای فرم )های بسیار زیبا میباشد.
در حال حاضر چند نفر تحت نظر شما آموزش می بینند؟
در حال حاضر نزدیک به ۴۵ کاراته کار پسر فعال داریم که اکثرا در رده سنی نونهالان میباشند. البته از لحاظ علم ورزش کاراته بهترین سن برای شروع این ورزش از سن ۱٣ سال به بالا میباشد که متاسفانه چند سالی هست که اکثر هنرآموزان این رشته حتی در سراسر کشور به سنین نونهالان کاهش یافته است.
مهمترین و ارزنده ترین پیشکسوتان کاراته بافق آقایان ( شیتوریو )
 
عباسعلی شیخ نیا
لقمان شیخ نیا
علی اکبر شاهی
سید مجید حسینی
مجید دانشی
حسین محمدی
محسن محمدی
محسن کریمیان
عبدالحسین نارگانی
حامد کریمی
علی رضا دانشی
عباس حسن زاده
مهدی صباغیان
و تعدادی دیگر از دوستان عزیز که زیاد هستند و در اینجا نمیشه همگی را نام برد.
آیا کاراته بافق از رشته هایی در بافق بوده که مقام زیادی در آن کسب شده است؟
از لحاظ مقام، رشته کاراته پر افتخارترین ورزش شهرستان هم در آقایان و هم در بانوان بعد از انقلاب اسلامی بوده که مدالهای رنگارنگ بسیار زیادی در استان و کشور و بین المللی بدست آمده است. کاراته بافق پتانسیل بسیار بالایی برای موفقیت های چشمگیری دارد که با برنامه ریزی مدون و صبر و حوصله میتوان به قطب کاراته کشور تبدیل شد.
مشکلاتی که با ان دست و پنچه نرم می کنید چیست؟
مهمترین مشکلاتی که در حال حاضر سر راه کاراته شهرستان هست وجود امکانات سخت افزاری مجهز میباشد. نبود سالنهای اختصاصی و استاندارد این رشته. همچنین کمبود مربیان  مسلط  و به روز در شهرستان واقعا آزار دهنده است. چه بسا دوستانی که پس از اخذ کمربند مشکی و کارت مربیگری ٣ ملی که تعدا انها هم کم نیست خانه نشین شدند. 
نبود داور کاراته در شهرستان هم از مهمترین مشکلات پیش روی ماست. اگه حتی تعدادی از بچه های کمربند مشکی ما کلاسهای داوری را بگذرانند به ارتقا سطح کاراته شهرستان کمک شایانی میکند.
صحبت خاصی دارید
در آخر هم با توجه به اینکه ٢۵ سال این رشته را کار کردم و یکسالی هم هست که هیات کاراته شهرستان بر عهده این حقیر هست؛
 اول در جایگاه یک هنرآموز کاراته تشکر ویژ دارم از مربی ارزشمندم لقمان شیخ نیا که هرچه دارم از ایشان هست و همچنین برادر بزرگوارشان  عباسعلی شیخ نیا که زحمتهای زیادی برایم کشیدند و تمام دوستانی که در این رشته باهم عرق ریختیم.
دوم در جایگاه رییس هیئت کاراته شهرستان تشکر میکنم از اداره ورزش و جوانان شهرستان که پیگیر مسائل این رشته هستند و این رشته جزو اولویتهای این اداره قرار گرفته است. و همچنین باشگاه فرهنگی ورزشی آهن که از سالهای دور همیشه این رشته را یاری کرده و کاراته کاران خوبی را پرورش داده هم آقایان و هم بانوان.
تشکر ویژه هم دارم از سروران عزیزم در اداره آموزش و پرورش شهرستان که سالن کلوپ ورزشی را در اختیار این هیئت قرار دادند تا بتوانیم دانش آموزان خودشان را در اوقات فراغتشان هنر زیبای کاراته را در قالب مدرسه کاراته آموزش دهیم.
و از تمامی کسانیکه ما را در این راه یاری می کنند تشکر ویژه می نمایم.
 
انتهای پیام/م.ف


مسعود
ضمن تشکر بر خود لازم میدانم از قدیمی ترین مربیان متشخص و پاک این شهر اقایان و اساتید عزیز سعید بیانی مقدم و علی زهیری از سبک کان ذن ریو و استاد بزرگوار جناب مهندس جوانبخت از سبک شوتوکان که علاوه بر تکنیک بالا به حق استاد واقعی اخلاق هم در ورزش شهرستان به شمار می امدند تقدیر و تشکر کنم .
با تشکر
پست شده در ۱۳۹۶/۰۷/۱۴ ۱۷:۵۴

گفتگو گفتگو