Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 25843952
سرپرست اداره اوقاف شهرستان بافق:


بیشترین بدهی معوقه اداره اوقاف بافق مربوط به ادارات دولتی میباشد.همچنین وی از بدهی 500میلیون ریالی اداره آموزش و پرورش خبرداد.

به گزارش بافق خبر؛ سرپرست اداره اوقاف شهرستان بافق در خصوص نقش اصحاب رسانه گفت:یکی از عوامل موفقیت مدیران ارتباط با اصحاب رسانه است هر چقدر این ارتباط قوی و مستمرتر باشد به همان میزان موفقیت مدیر تضمین می شود.

تربتی در ادامه اظهار داشت:تعصبات دینی نباید در ذهنیت مردم رسوخ پیدا کند و باعث شود که از وقفیات دور شوند.از موقوفات، بیش از70 درصد رقبات استان یزد رقباتی است که به سید الشهدا و اهل بیت تعلق دارد.

وی در رابطه با تعداد موقوفات استان و شهرستان عنوان داشت:تعداد موقوفات استان 12400 وقف است ودر شهرستان بافق 542 موقوفه میباشد که حدود 3/4درصد از کل موقوفات استان را دارا میباشد.همچنین 2140رقبه در شهرستان وجود دارد. .

سرپرست اداره اوقاف شهرستان در رابطه با در آمد موقوفات شهرستان گفت:درآمد شهرستان نسبت به استان در عوائد موقوفات 14 درصد عقب ماندگی دارد وهمچنین بیشترین بدهی معوقه اداره اوقاف بافق مربوط به ادارات دولتی  میباشد.همچنین وی از بدهی 500میلیون ریالی اداره آموزش و پرورش خبرداد.

تربتی در ادامه گفت:با توجه به سیاستهای جدید اداره اوقاف سعی شده افراد خیر وقف به سمت نیاز روز جامعه مانند بیماری های خاص و ساخت درمانگاه و مدرسه و.... هدایت شوند.در ضمن در سال جاری 11 مورد وقف جدید که بیشتر با نیت کانون های فرهنگی قرآنی مساجد سطح شهرایجاد شده است.

وی در خصوص قدیمی ترین وقف بافق عنوان داشت: این وقف توسط خانم مهربانو زرتشتی انجام شده است. که آهنشهر جزء  رقبات این موقفه به صورت حبس ( مدت زمان خاص) توسط این خانم بوده است.

معاون بهره وری واقتصادی مدیرکل اوقاف یزد به معرفی هیئت امنای جدید پرداخت وگفت:آقایان سیدسعید حسینی مبارکه به عنوان رئیس هیئت امنا،سید ابراهیم حسینی عضو هیئت امنا ومدیرداخلی امامزاده عبدالله ،محمدرنجبر رئیس شورای شهر،حجت الاسلام علیرضا دهستانی واکبر علیزاده فلاح به عنوان اعضای هیئت امنا و امیر رضائی پور به عنوان مسئول امور مالی معرفی شدند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: سعی شده است در انتخاب هیئت امنای جدید افرادی وارد عرصه خدمت شوند که بتوانند وقت بگذارندو فقط اسامی در لیست هیئت امنا نباشد.

انتهای پیام/م.ف

 








گفتگو گفتگو