Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 34397172


به مناسبت پاسداشت مقام شامخ معلم،جشن "ترنم اندیشه "با حضور جمعی از مسئولان و فرهیختگان در بافق برگزار شد.

به گزارش بافق خبر؛ باحضور حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق، حجت الاسلام معزالدینی امام جمعه موقت یزد، زاده رحمانی فرماندار، رنجبر مدیر آموزش و پرورش بافق، جمعی از مسئولین و معلمان بازنشسته آموزش و پرورش و فرهنگیان شهرستان مراسم جشن سپاس از معلم در سالن همایش های آهنشهر برگزار شد.

حجت الاسلام معزالدینی امام جمعه موقت یزد در این آیین با گرامیداشت هفته معلم به تشریح ویژگی های مقام شامخ آنان پرداخت و گفت: تقدیر از معلم یک تقدیر ریشه ای است و گرامیداشت این مقام تمام ارزش هایی است که در جامعه رواج دارد.
وی در ادامه افزود: توسعه و پیشرفت جامعه در گرو علم و آگاهی است که این گوهر را معلم داراست.
امام جمعه موقت یزد  با بیان اینکه معلم پایه های آگاهی و معرفت را در انسان تقویت می کند تصریح کرد: بیشترین تاثیرات را یک معلم در جامعه دارد که معلم فردی است که با گوهر علم و عشق به اجتماع روح بدمد و باعث رشد فرهنگ می شوند.
معزالدینی بیان داشت: گوهر درونی معلم و سرمایه های جاودانگی آن علم و دانش اوست.
سخنران این مراسم  خطاب به معلمان بافقی بیان داشت: بافق باتوجه به نام دیرینه خود به نام قصبه طیبه و دیار دارالشجاعه، معلمان آن باید بزرگترین رسالت خویش یعنی شجاعت را به دانش آموزان بیاموزند.
وی خاطر نشان کرد: معلمان بافقی باید در کنار متون و آموزه های علمی، آداب و فرهنگ را به دانش آموزان یاد دهند و روحیه شجاعت را در روح آنها بدمند.
در پایان این آیین از ۵۱نفر از فرهیختیگان، پیشکسوتان، خانواده های فرهنگی و خانواده های فرهنگی شهید و فقید تجلیل بعمل آمد و اجرای برنامه های فرهنگی از دیگر برنامه های این آیین بود.

عکاس/ محمدعرفان مرشدزاده


گفتگو گفتگو