Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 31409680
محمدهادی سمتی:


تصویری از یک نامه در فضای مجازی منتشرشده است که نشان می‌دهد برخی از نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهور درباره رفع محدودیت‌های رئیس دولت اصلاحات و رعایت حقوق شهروندی تذکر داده‌اند.
محمدهادی سمتی:

به گزارش بافق خبر؛ تصویری از یک نامه در فضای مجازی منتشرشده است که نشان می‌دهد برخی از نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهور تذکر داده‌اند. تذکری درباره رفع محدودیت‌های رئیس دولت اصلاحات و رعایت حقوق شهروندی.

در بین امضاء کنندگان گویا نام همه نمایندگان استان یزد دیده می‌شود به‌جز محمدرضا صباغیان و همین مسئله موجب نگرانی و اعتراض برخی افراد شده است.

تا آنجایی که می‌دانم و مطلع هستم نماینده بزرگ‌ترین حوزه انتخابیه کشور نگرش منفی نسبت به رئیس دولت اصلاحات ندارد بنابراین عدم امضاء این تذکر قطعاٌ دلیل دیگری دارد.

از طرفی آقای صباغیان به‌عنوان یک نامزد مستقل در انتخابات شرکت کرد و رأی آورد و معنا و مفهوم استقلال سیاسی مشخص است که شخص مدعی باید در تمام مسائل جانب بی‌طرفی را رعایت کند یعنی غرض‌ورزی‌های سیاسی را در تصمیم‌گیری‌های خرد و کلان لحاظ نکند و منافع موکلانش را در نظر داشته باشد.

هرچند ممکن است در برخی موارد این استقلال موردادعا رعایت نگردیده باشد اما در این مورد اقدام محمدرضا صباغیان مطابق با آن چیزی است که از ابتدا اعلام داشته، یعنی استقلال و بی‌طرفی سیاسی.

نکته بعدی که شایسته توجه است این‌که در این نامه، رفع محدودیت‌های یک شخص به‌عنوان مصداق توجه به‌حق شهروندی مورد تأکید قرارگرفته است اما امضاء کنندگان باید توجه داشته باشند که حق شهروندی پیراهن عثمان نیست که از آن برای فریب ملت استفاده شود. حق شهروندی اگر به‌طور کامل مورد فهم قرار بگیرد شامل همه آن چیزی می‌شود که منافع ملت و نظام را دربرمی گیرد و انحصاری نیز نیست و هرگز نمی‌توان شخص یا اشخاصی را که حقوق ملت را با شعار تقلب نادیده گرفته‌اند سزاوار حق دانست.

اگر کسی حق شهروندی می‌خواهد باید به‌حق دیگران نیز احترام بگذارد.

محمدهادی سمتیگفتگو گفتگو