Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 34188230
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق:


رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق گفت: جاری شدن آب در مسجد جامع بافق ناشی از هدایت نشدن آب به ناودان ها بوده و خسارت خیلی زیادی نداشته است.

به گزارش بافق خبر؛ در پی منتشر شدن عکس هایی از خرابی قسمتی از مسجد جامع بافق لیلی رنجبر رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان در مصاحبه با خبرنگار بافق خبر گفت: قبل از بارندگی ها به همراه هیت امنا مسجد جامع از پشت بام مسجد بازدید انجام شد که در مسیر ناودان آن مقداری وسیله بی استفاده انباشته شده بود که تذکر داده شد که قبل از شروع بارندگی جمع آوری تا به مشکلی برخورد نکنیم.

وی در ادامه افزود: متاسفانه در زمان بارندگی چند شب قبل به علت برنداشتن مصالح و نداشتن شیب بندی مناسب آب باران از طریق پله ها وارد حیاط مسجد جامع قدیم شده و اتفاق خاصی نیفتاده و جایی هم خراب نشده است و بهتر بود که آب از طریق ناودان خارج شود که با  وجود مصالح و وسایل مذکور این اتفاق نیفتاد.

رنجبر در پاسخ به این سوال که آیا مرمت مسجد جامع دست پیمانکار بوده است یا خیر تصریح کرد: سردر مسجد جامع را خود میراث فرهنگی در اسفند ماه مرمت کرده و دست پیمانکار هم نبوده و خود معاونت میراث فرهنگی استان به علت حساسیت بالا روی آن نظارت داشته است که دلیل آن هم کاهش فشار بر روی درب قدیمی مسجد جامع بوده و هنوز کارگاه مرمت پایان نیافته و گچ کاری و تعمیر درب مسجد در حال پیگیری است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق اظهار داشت: نماهای مسجد جامع در برخی از رواق ها هم مشکل دارد و دچار ریزش اجر گردیده است که با چند پیمانکار مجرب رایزنی انجام شده که که امیدواریم تا پایان ماه شعبان مرمت سردرب و نماها صورت گیرد و مردم بتوانند در ماه مبارک رمضان ازآن استفاده کنند.

انتهای پیام/گفتگو گفتگو