Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 30332780
فرماندار بافق:


فرماندار بافق گفت:خبر های زیادی زیر پوست شهر قرار دارد که دیده نمی شود مانند ویژگی محیط زیست و میراث فرهنگی و جاذبه گردشگری کم نظیر کم کار شده است.

به گزارش خبرنگار بافق خبر؛فرماندار بافق در نشست با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار در زادگاه خبرنگار شهید عباس کلانتری ضمن تبریک این روز به خبرنگاران و تقدیر از قشر زحمتکش جامعه گفت: خبرنگاران بدون هیچ چشم داشتی از جان دل برای ارتقا آگاهی مردم قلم می زنند که خیلی هزینه های اجتماعی و مالی برای آنها در بر دارد.
محمد زاده رحمانی در رابطه با مسائل خبری که در خبرهای شهرستان بافق کمتر دیده می شود اظهار داشت: خبر های زیادی زیر پوست شهر قرار دارد که دیده نمی شود مانند ویژگی محیط زیست و میراث فرهنگی و جاذبه گردشگری کم نظیر کم کار شده است. اگر کسی خبر شهرستان را بخواند بیشتر مشکلات کارگری و معادن و اعتصابات در ذهن تداعی می شود. رسانه ها باید این دید را با خبرهای خوب  خود عوض کنند.
وی در ادامه با بررسی مشکلات روستای شادکام که شورای روستا و دهیار مطرح کردند بیان داشت: سیل چند ماه پیش خسارتهای زیادی به بافت مسکونی روستا وارد کرده است. متاسفانه دهیاری روستای بافق خانه ها را بیمه حوادث نکرده اند که اگر بیمه بود خسارت وارد شده تا ۶۰ میلیون تومان پرداخت می شد.برای ۳۵نفر خانوار آسیب دیده سهمیه پرداخت تسهیلات بلند مدت قرض الحسنه مصوب شده بود که این سهمیه به ۳ برابر افزایش یافت.
فرماندار بافق با توصیه به مردم در خصوص بیمه منازل مسکونی و تجاری اظهار داشت: بیمه حوادث با تخفیف ۶۰ درصدی برای منازل با پرداخت ۵۰ هزار تومان و ۴۰ درصدی برای واحد تجاری صورت می گیرد.
وی در ادامه در رابطه به جاده دسترسی دو روستای شادکام و قطرم خاطر نشان کرد: ۱۷ کیلومتر از جاده در برنامه روکش آسفالت قرار داشته که ۱۰ کیلومتر در سال گذشته انجام شده و ۷ کیلومتر باقی مانده امسال انجام خواهد شد. برای ادامه مسیر در جلسه با مدیر کل راه استان هزینه تعریض پل توسط شهرستان و آسفالت توسط اداره راه استان انجام خواهد شد که بزودی با انتخاب پیمانکار تعریض پل ها شروع خواهد شد.

زاده رحمانی در خصوص مشکل آب آشامیدن روستای قطرم گفت: برای حل این مشکل دو حلقه چاه با عمق ۲۰۰ تا ۳۰۰ مترحفر شد اما متاسفانه فایده نداشت است. در فاصله ۳۵ کیلومتری روستا قرار است دوباره چاه حفر شود و به روستا انتقال یابد.

انتهای پیام/م.فگفتگو گفتگو