Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 34380523
صباغیان در جلسه کارگروه مطالبات مردمی بافق:


نماینده حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه های امنیتی و مسئولین توجه کنند اگر حقوق شهر دیده نشود بنده تکلیفم را چه در مجلس و چه در شهرستان انجام خواهم داد در این زمینه مسئولین توجه و اطلاع رسانی کنند.

به گزارش بافق خبر؛ محمدرضا صباغیان در جلسه کارگروه مطالبات مردمی در امامزاده عبدالله گفت: جلسه کارگروه جلسه ای است که الان که من در مجلس هستم احساس می کنم چقدر برای بافق نیاز بوده و ای کاش 20سال قبل یک تشکل یا گروهی از مسئولین شهرستان تشکیل شده بود و این سرمایه گذاری و خواسته های مردم را دنبال می کردند شاید امروز وضعیت بهتری داشتیم و دلیل آن هم این است که از سال 93 اتفاقاتی که افتاد و مردم به دلیل اجحافی که در حق خود و شهرشان شده بود به صحنه امدند.

وی در ادامه افزود: این جلساتی که تا امروز استمرار دارد به برکت حضور شما مردم است و تا این مدت هم صورتجلسه 9شهریور سال 1393پیگیری شده و درصد زیادی از بندهای آن انجام شده است.

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور به بحث گندله سه چاهون اشاره و بیان داشت: گندله امروز نزدیک به 50درصد در این شرایط سخت اقتصادی پیشرفت داشته است و عدد480میلیارد تومان عدد بزرگی است که در این شهر سرمایه گذاری شده است.

صباغیان به بندهای صورتجلسه پرداخت و تصریح کرد: یکی از بخش این بند فولاد است که جلسات مختلفی برگزار شده و متاسفانه به جایی نرسیده است و طبق صحبت های مدیر عامل جلساتی برگزار شد و تا یک ماه آینده بخش خصوصی با مشارکت سنگ اهن کار خودرا آغاز می کند و این بخش مهم تکمیل کننده فولاد می شود.

نماینده مردم بافق در نجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بحث5/28درصد نیز از فولاد خوزستان گرفته شد ولی به سازمان تامین اجتماعی داشته شد. در خصوص 15درصد نیز ما تاکید داشتیم که به شهر داده شود که علیرغم پیگیری هایی هم که داشتیم هنوز عملیاتی نشده است. 16 بند وزیر هم تقریبا به طور کامل اجرا شده است.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی به بیان وظایف نمایندگان پرداخت و افزود: نماینده مجلس وظیفه نظارت و قانون گذاری را دارد و واقعا مصیبتی که امروز کشور ما به آن مبتلا است برمی گردد به این که نمایندگان مجلس وظیفه ذاتی خود را انجام نمی دهند. اختلاس ها و سوء استفاده هایی که در کشور است از کوتاهی ما نمایندگان است.

صباغیان در خصوص مسئله میشدوان و آنومالی شمالی گفت: با فرماندار جلسه ای با رئیس تهیه تولید مواد معدنی گرفتیم و گفتم بافق شهرستانی است که خود نیاز به خوراک این معادن دارد و باید به خود سنگ آهن داده شود و پیگیری هایی از جانب مدیرعامل و فرماندار انجام شده است. در خصوص کارخانه فسفات نیز  قرار بود کارخانه بزنند ولی این کار را نکردند که جلسه ای با حضورمدیر در شهرستان برگزار و مشکل آب و زیرساخت حل شد و اگر این کار را نکردند باید معدن گرفته و به بخش دولتی برگردد.

صباغیان در ادامه گفت: در این راستا جلسه ای با کرباسیان معاون وزیر گرفته و موارد مطرح شده را به وی ابلاغ کردم و داستان اعتراضات سال 79،90و93را گفتم و عرض کردم اگر بخواهید خارج از این قائده حرکت کنید و به خواسته ای مردم عمل نکنید ما خودمان با مردم صحبت می کنیم و باید به شهرستان داده شود. در این راستا رایزنی هایی انجام شده و قرار شد 60درصد از آنومالی و معدن میشدوان را به بافق بدهند.

عضو کمیسیون شوراها همچنین به برگزاری جلسه با نوربخش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی اشاره و افزود: در خصوص تامین پزشک پلی کلینیک دستور داد که پزشک از بهداشت و درمان پزشک بدهند و ما هزینه آن ها را پرداخت می کنیم.

صباغیان گفت: با پیگیری های انجام شده مجوز منطقه ویژه اقتصادی برای بافق گرفته شده است.

نماینده حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه های امنیتی و مسئولین توجه کنند اگر حقوق شهر دیده نشود بنده تکلیفم را چه در مجلس و چه در شهرستان انجام خواهم داد در این زمینه مسئولین توجه و اطلاع رسانی کنند.

در خصوص شهداب افزود: سال های زیادی است که در این شهر در حال استخراج سنگ معدن است و هیچ خشتی هم برزمین نگذاشته که در این زمینه هم به آقای عسکری وهم مسئولین تاکید می کنم اگر این اتفاق نیفتند حتما در بحث کاری و موضوع برداشت معادن باید تجدید نظر کنند. اینکه در این شهر سنگ استخراج و در جای دیگر کارخانه بزند درست نیست و حق مردم است و باید تجدید نظر کنند.

صباغیان به موضوع حوزه انتخابیه پرداخت و بیان داشت: کمیسیون شوراها دو نماینده به استان یزد داده است که باید در صحن مجلس باید رای گیری شود و امیدواریم تا نیمه امسال به تصویب برسد که نماینده به حوزه مهریز و به یزد داده می شود.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس در پایان درباره مرز جغرافیایی اردکان وبافق گفت: اینکه دوستان دنبال میکنند تشکر می کنم یک مرز و حقوقی بوده که جدا شده و اسناد ومدارک هم موجود است که حق بافق ضایع شده ولی ضایع شدنی است که در چارچوب قانون انجام شده است. هنوز یک بخش هایی است که از لحاظ اسمی مال شهرستان از لحاظ خطی در منطقه اردکان است که چند نفر حقوقی گرفتند من در این خصوص به سهم خودم می توانم در چارچوب قانون حرکت کنم و راه، راه حقوقی است منتها بحثی ست که مسئولین استانی و کشوری هم باید توجه کنند وما هم خواهیم گفت. بحث دی19 ومعادنی که در حوزه شهرستان  است باید به بافق برگردد.

انتهای پیام/گفتگو گفتگو