شهید حججی الگوی صبر و مقاومت برای جوانان است - نمایش محتوا - بافق خبر
Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 31409475
هنرمند نوجوان بافقی:


فاطمه تشکری گفت: شهید حججی برای من و بسیاری از جوانان و نوجوانان ایران الگوی صبر و مقاومت است.

به گزارش بافق خبر؛ فاطمه تشکری هنرمند نوجوان بافقی که با نقش‌آفرینی چهره شهید مدافع حرم محسن حججی و هدیه آن به مداح اهل‎بیت (ع) در مصاحبه با خبرنگار ما علت اینکه روز عاشورا این نقاشی را کشیده گفت: همیشه روز عاشورا دوست داشتم نقاشی مربوط به امام حسین (ع) و شهدای کربلا خصوصاً حضرت ابوالفضل العباس (ع) را به تصویر بکشم. امسال بعد از شهادت محسن حججی فهمیدم این شهید الگو از حضرت عباس (ع) در دفاع از حریم اهل‌بیت (ع) گرفته و برای من در بین شهدا ارزش خاصی پیداکرده است.

وی در خصوص الگو و درسی که از شهادت شهید حججی گرفته بیان داشت: من و بسیاری از نوجوانان و جوانان درس ایثار، صبر، اقتدار، تسلیم نشدن در برابر دشمن، روحیه شهادت‌طلبی و جهاد در برابر کسانی که قصد بر هم زدن آرامش امنیت کشورمان رادارند بعد از دیدن فیلم‌های زندگی و نحوه شهادت این شهید آموختیم.

این نوجوان هنرمند بابیان اینکه شهادت شهید حججی معجزه‌ای در زمان ما بود تصریح کرد: هر چه دشمنان با تهاجم فرهنگی تلاش کردند جوانان ما را از اسلام و انقلاب دور و ترس و تردید در دل آن‌ها ایجاد کنند شهادت شهید حججی جرأت و مردانگی در جوانان ما زنده کرد.

تشکری علت هدیه دادن این نقاشی در روز عاشورا به مداح محسن قائمی اظهار داشت: بعد از نماز ظهر عاشورا مداحی زیبایی از این مداح که از ته دلش فریاد بی‌صدای شهدا را فریاد می‌زد. با خود گفتم شاید این نقاشی من در برابر این مداحی زیبا چیز کمی باشد ولی با هدیه دادن آن به فردی که درباره شخصیت نقاشی من مداحی می‌کند به این اثر ارزش و بهای زیادی خواهد داد.

وی در پایان عنوان کرد: از ده‌سالگی نقاشی  در کلاس‌های استاد بهزاد صدیقی مقدم پور را شروع کردم و این استاد مرحله به مرحله این هنر را به من آموزش داد. اولین نقاشی که کشیدم تصویر امام خمینی (ره) بود. اگر امروز پیشرفتی در این زمینه دارم مشوقم پدر و مادر عزیزم بودند که همواره از من حمایت کردند.

انتهای پیام/م.فگفتگو گفتگو