Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 34132957
عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور:


عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس گفت: هدف ما قدرت گرفتن احزاب است ولی چهارچوب نظام سیاسی با فعالیت احزاب همخوانی ندارد و باید این هماهنگی را ایجاد کنیم.

به گزارش بافق خبر به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی  در خصوص فعالیت کمیسیون شوراها برای اصلاح قانون احزاب، اظهار داشت: هدف از بررسی و تجدید نظر در قانون احزاب، بیشتر برای قدرت دادن به احزاب است تا بتوانند به وظایف ذاتی خود عمل کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همه قوانینی که وضع یا تجدید نظر می‌شود به این منظور است که احزاب از حالت فصلی بودن خارج شوند و شاهد این نباشیم که احزاب فقط در ایام انتخابات مانند قارچ رشد کنند و بعد از آن تعطیل شوند، زیرا در این شیوه احزاب نمی‌توانند به وظایف ذاتی خود عمل کنند.

صباغیان بافقی افزود: هدف ما قدرت گرفتن احزاب است ولی چهارچوب نظام سیاسی با فعالیت احزاب همخوانی ندارد و باید این هماهنگی را ایجاد کنیم که تحقق این موضوع به توافق و هماهنگی همه مراکز قدرت برمی‌گردد تا احزاب را بپذیرند.

وی ادامه داد: هدف قدرت گرفتن احزاب است و این که بتوانیم در اصلاح قانون احزاب تا چه حدی به این هدف برسیم، باید آن را مجلس مصوب و شورای نگهبان تایید کند.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون اساسی برای فعالیت انجمن‌ها، تشکل‌ها و احزاب نقش قائل شده است ولی متاسفانه، اجرائی نشده و احزاب در حاشیه قرار گرفته‌اند در حالی که احزاب باید نقش خود را اجرا کنند.

نوعی بدبینی نسبت به قدرت گرفتن احزاب وجود دارد

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مراکز قدرت و کسانی که در نظام نقش کلیدی دارند، باید قدرت گرفتن احزاب را مورد پذیرش قرار دهند.

صباغیان بافقی گفت: احزاب باید این نظام را بپذیرند و نظام و ارکان آن نیز باید احزاب را بپذیرند، قانون در این زمینه نوشته شده ولی کمتر اجرا شده است و می‌توان بیان کرد، نوعی بدبینی نسبت به قدرت گرفتن احزاب وجود دارد.

 گفتگو گفتگو