Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 21084185
رئیس بهزیستی بافق:


رئیس بهزیستی بافق گفت:مسئولین مربوطه باید در دادن مجوزها به مغازه های فروش قلیان دقت بیشتر داشته باشند.

به گزارش بافق خبر؛ دکترمحسن خوشگذران رئیس اداره بهزیستی بافق باتوجه به هفته مبازه با دخانیات در خصوص پاتوقهایی که  بیشترین مصرف دخانیات در این محل ها بود و راهکار های پایین آوردن مصرف دخانیات گفت: متاسفانه مصرف قلیان  در بین خانواده ها بعنوان تفننی باب  شده است و در گردشها و تفریحات نقل بعضی مجالس شده است . این کار باعث می شود قبح مصرف دخانیات توسط والدین شکسته شود و به نوعی مجوز از طرف خانواده ها برای فرزندان صادر شود.

مصرف قلیان در بافق باب شده است

وی افزود:هر انسان دوست دارد خود را در جمع به معرض نمایش بگذارد و این دو عامل دراجتماعی بودن و خودنمایی و پر کردن اوقات و کمبود مکانهای فرهنگی و تفریحی و ورزشی مناسب از جمله عواملی است که جوانان را به سمت پاتوق ها سوق میدهد. این پاتوق ها می توان به عنوان فرصت تلاقی شود ولی بعضا هم کم کم به سمت هایی می رود که معضلات اجتماعی و فرهنگی را نیز به همراه خواهد داشت.

رئیس بهزیستی بافق ضمن اشاره با انجام امور فرهنگی در بعضی از این مکانها اظهار داشت:متاسفانه در تعدادی از این مکانها خارج از مصرف دخانیات و گرفتن وقت جوانان معضلات اجتماعی بسیاری در پی دارند.

دکتر خوشگذران از مسئولین فرهنگی خواست تا با سرکشی از این اماکن  آنها را هدایت و خط دهی کنند و از این موقعیت به عنوان یک فرصت استفاده کنند.

متاسفانه مسئولین به فروش قلیان در بافق مجوز میدهند

وی با ابراز تاسف از اینکه در بافق مغازه هایی مخصوص فروش قلیان دایر گردیده است بیان کرد: مسئولین مربوطه باید در دادن مجوزها به چنین مغازه هایی دقت بیشتر داشته باشند. تبلیغ برای فروش دخانیات ممنوع است ولی متاسفانه بازگشایی چنین مغازه هایی عملا دسترسی به قلیان را برای جوانان و مردم راحت کرده وبه نوعی تبلیغ مصرف دخانیات خواهند بود.

متولیان فرهنگی برای جوانان برنامه های جذاب اجرا کنند

رئیس بهزیستی بافق در خصوص نقش خانواده ها و مسئولین فرهنگی برای بازدارندگی جوانان از مصرف دخانیات گفت:  خانواده ها در آموزش وپیشگری و تربیت فرزندان نقش اساسی دارند ولی بعضا خود خانواده ها با توجیحات مختلف زمینه را برای برپایی پاتوقها برای فرزندان خود ایجاد کرده و مثلا خود را راحت می کنند. اما مسئولین فرهنگی  می توانند با آموزش به خانواده ها و پر کردن اوقات فراغت آنها از بروز معضلات اجتماعی که یکی از آنها مصرف دخانیات است جلو گیری کنند.

این مسئول با بیان کمبود زیرساختهای لازم برای پر کردن اوقات فراغت در شهرستان اظهار کرد: پرکردن اوقات فراغت فقط تفریحی و ورزشی نیست خیلی وقتها کلاسهای هنری ، تجسمی، آموزشها و مهارتهای فنی حرفه ای می تواند این اوقات را برای سلیقه های مختلف پرکند. البته باید مسئولین امر بگونه ای عمل کنند که هم جذاب باشد و هم شور جوانی آنها تخیله شود.

کارموثری از اداره ورزش بافق برای جوانان ندیده ام

وی با گله مندی از اداره ورزش و جوانان اظهار کرد: وقتی اداره ورزش به اداره ورزش و جوانان تبدیل شد خیلی منتظر بودیم یک جلسه هماهنگی تشکیل شود ولی متاسفانه این امر صورت نگرفت . البته در زمینه ورزشی هم خیلی لنگ می خوریم . این اداره در بحث جوانان چه نقشی تا کنون داشته است.حداقل بنده کار موثری را ندیده ام.

خوشگذران افزود : کشور ما در بحث برنامه ریزی کمبودی ندارد و باید هماهنگی بین ادارات مختلف بگونه ای انجام شود که این برنامه ها عملی شود.کمیته اوقات فراغت با استفاده از ظرفیتهای موجود به بهترین نحو با جذب و آموزش از رده سنی کودکان تا جوانان بتواند در رشد جامعه موثر باشد.

وی در پایان از ناراحتی مردم از برپایی پاتو قهای در سطح شهر ابراز کرد: جدیدا پاتوق ها از اطراف به داخل شهر آمده است برای ساکنین محله مشکلاتی را در پیش داشته است. ما از طریق اورژانس اجتماعی وارد عمل شده ایم . البته بعضا این مکانها اجاره یا خریداری شده است که در صورت شکایت با مالکین مراجعه قانونی می توانند برخورد کنند.

انتهای پیام/م.فگفتگو گفتگو