مسئولان آموزش و پرورش به المپیادها توجهی نمی کنند/کمبود امکانات در بافق سدی در برابر پیروزی ام - نمایش محتوا - بافق خبر
Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 21284697
دانش آموز بافقی راه یافته به المپیاد ریاضی جهانی مالزی:


دانش آموز بافقی که در پایه هشتم متوسطه مدرسه نمونه فردوس تحصیل کرده و توانست به مسابقات المپیاد ریاضی عرش راه پیدا کند از مشکلات این مسیر گفت.

دانش آموز بافقی که در پایه هشتم متوسطه مدرسه نمونه فردوس تحصیل کرده و توانست به مسابقات المپیاد ریاضی عرش راه پیدا کند.

مریم دهقانزاده در گفتگو با خبرنگار بافق خبر؛گفت:در مرحله اول حدود 400نفر هم پایه من بودند که از بین این افراد در سراسر کشور 150 نفر موفق شدند به مرحله دوم راه یابند.

وی در ادامه اظهار داشت:مرحله دوم این مسابقات با رقابت 150 نفر 24 اردیبهشت ماه در تهران برگزار شد و توانستم جزء 12 نفری باشم که درتاریخ 26 تا 29 تیرماه در مسابقات جهانی 2016 دردانشگاه um   مالزی بصورت تستی و تشریحی به رقابت می پردازیم.

این دانش آموز توکل به خدا،تلاش خانواده و علاقه شخصی را از علتهای پیشرفت خود دانست و گفت:بارها شده که به خاطر کمبود امکانات در بافق میخواستم دست از تلاش بکشم اما پدر و مادرم به من روحیه می دانند چرا که رقابت با کسانی که در شهرهای بزرگ بهترین امکانات را دارند سخت بود.

دهقانزاده با بیان اینکه در بافق و استان مسابقات المپیاد زیاد مطرح نیست و مدارس بیشتر به دنبال کنکور هستند بیان داشت:مدارس به المپیادها کمتر اهمیت می دهند و بیشتر به آزمونهای شهرستانی و استانی اهمیت می دهند.

وی تاکید کرد:آموزش و پرورش استان یزد به مسابقات المپیاد اهمیت نمی دهد و از مسئولین تقاضا دارم که برایشان چنین افرادی مهم باشند و به بچه های المپیادی اهمیت بدهند چرا که همه چیز کنکور نیست و ما هم حق داریم .

این نخبه بافقی از هم دوره ای هایش خواست: تا خود را دست کم نگیرند و با علاقه می توانند به آرزوهای خود برسند چرا که آرزوهای بزرگ انسان را به جاهای بزرگ می رساند.

دانش آموز بافق از سختیهای خود در رسیدن به هدفش گفت و اظهار داشت:با همانند مرکز استان کلاس های استعداد یابی تیزهوشان نداشت،امکانات تحصیلی ویژه المپیاد ها کم بود و من مجبور بودم برای نتیجه گرفتن دو چندان تلاش کنم.

وی از مسئولین آموزش و پرورش شهرستان خواست تا سالی یکبار از دروس فیزیک، زیست ، شیمی وریاضی استعداد یابی شده و استعدادهای دانش اموزان خود را شناخته و در آن مسیر برای انها سرمایه گذاری کنند.

گفتنی است برای ادامه این مسابقات توسط برگزیده شدگان می بایست مبلغ 55 میلیون ریال جهت هزینه اعزام تامین شود.

انتهای پیام/سلمانیگفتگو گفتگو