Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 23359362
تولید کننده برتر خرمای بافق:


محمود رنجبر گفت:متاسفانه تعدادی از مسئولین بافق از وجود چنین سردخانه ای در شهرستان بی اطلاع هستند و در راستای حمایت از بنده تاکنون فقط شعار داده اند.

محمود رنجبربافقی۵۵ ساله بازنشسته از فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی و مالک سردخانه 800 تنی در بافق در گفتگو با خبرنگار بافق خبر؛ گفت:وقتی دیدم درشهری مثل بافق که مرکزتولید خرما دراستان یزد است و تولید خرما در بافق جوابگوست اقدام به کاشت خرما به مساحت یک هکتار کردم که خوشبختانه پس  از۱۰سال بهترین خرما را تولید کردم وامسال هم یک ونیم تن خرما برداشت کردم .

وی افزود:خرمای تولیدی را به تهران صادر میکنم و برای اینکه بتوان خرمای بافق را محافظت کرد با هماهنگی جهاد کشاورزی اقدام به ساخت سردخانه با ظرفیت 800 تن کردم.

رنجبر در ادامه با بیان اینکه این سردخانه از از 4 سالن با ظرفیت 200 تن راه اندازی شده است گفت: متاسفانه تعدادی از مسئولین بافق از وجود چنین سردخانه ای در شهرستان بی اطلاع هستند و در راستای حمایت از بنده  تاکنون فقط شعار داده اند.

این فعال عرصه اقتصاد مقاومتی با ابراز خرسندی از اینکه محصولات کشاورزان با استفاده از این سردخانه خراب نمی شود اظهار داشت:این سردخانه را با هزینه شخصی احداث کردم و هیچ ارگانی کوچکترین کمکی به من نکرد به جزخود سردخانه که جهت دریافت وام کم بهره  به بانک کشاورزی معرفی شدم که آن راهم دروغ گفتند و۳۵۰میلیون وام به من دادند و۵۶۰میلیون باز پس گرفتند.

وی از دستهای خالی مردمی که روی به مسئولان برای دریافت کمک رفته بودند گفت و افزود: مسئولین اگربه حرفشان عمل می کنند که عمل نمی کنند و دلشان برای بافق وبافقی می سوزد برای خرما سرمایه گذاری کنند چرا که معدن یک روزی تمام می شود وتنهاچیزی که ماندگارمی ماند این نخلستان هاست.

رنجبر ادامه داد:متاسفانه الان یک کارشناس برای آموزش خرما در بافق نیست که نخل کاران را توجیه کنند وتوصیه من به مسئولین این است که اگرمی خواهند دراین زمینه سرمایه گذاری کنند چند کارشناس خرما پرورش دهند وبه مردم از تولید تا مصرف خرما را آموزش دهند.

وی از رئیس جهاد کشاورزی در راستای حمایتهای وی قدردانی کرد و خاطر نشان کرد:اگربتوانیم خرمای تولیدی بافق را به بهترین روش بسته بندی کنیم که مورد تائیدبهداشت باشد این محصول بیشترین مشتری را در دیگر استان ها دارد.

مالک سرخانه 800 تنی بافق درپاسخ به این سوال که اخیرا رئیس جهادکشاورزی گفته بود۵۰ درصد خرمای بافق غیرقابل مصرف برای انسان است واگربتوانیم آن را فراوری کنیم می توانیم ازآنها برای تهیه شیرینی های خرمایی استفاده کنیم وتسهیلات ۳۰میلیونی دراین راستا درنظرگرفته ایم ایا شما ازاین طرح استقبال می کنید گفت: سه سال پیش که برای احداث خط فرآوری خرما مراجعه کردم هرخط آن حدود یک میلیاردو۵۰۰میلیون تومان می باشد واین ۳۰میلیون تومان راکجا می شودخرج کرد اگربه جای ۳۰میلیون ۳میلیاردتومان بدهندمن حاضرم این کار را انجام دهم.

وی ازمسئولین خواست تا با شرکت در نمایشگاههای کشوری و استانی خرمای بافق را بازار معرفی کنند چرا که متاسفانه خیلی از استان ها خرمای بافق رانمی شناسند.

انتهای پیام/ع.عگفتگو گفتگو