Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 27024894
هفته آينده؛


نماينده كميته جست‌وجوي مفقودين ستاد كل نيروهاي مسلح در استان يزد گفت: در هفته آينده استان يزد ميزبان چهار شهيد گمنام دوران دفاع مقدس خواهد بود.

به گزارش بافق خبر به نقل از یزدرسا، سیدهدایت بنی‌فاطمه  اظهار داشت: در هفته آینده همزمان با ایام فاطمیه، استان یزد میزبان چهار شهید گمنام دوران دفاع مقدس خواهد بود.

وی بیان کرد: به احتمال زیاد پیکر این چهار شهید روز یک‌شنبه هفته آینده وارد استان یزد می‌شود و پس از برگزاری مراسم پیش‌بینی شده به شهرهای مختلف استان منتقل می‌شود.

بنی‌فاطمه عنوان کرد: زمان تشییع و خاکسپاری این شهدا در مناطق مختلف استان متفاوت است و تشییع و خاکسپاری همزمان انجام نخواهد شد.

نماینده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در استان یزد خاطرنشان کرد: یک شهید در دانشکده شهید مطهری شهرستان تفت در روز سه‌شنبه تشییع و خاکسپاری می‌‌شود.

وی یادآور شد: پیکر یک شهید دیگر نیز روز چهارشنبه، 11 اسفندماه در دانشگاه آیت‌الله حائری میبد تشییع و خاکسپاری می‌شود.

بنی‌فاطمه ادامه داد: پیکر مطهر دو شهید دیگر نیز روز پنج‌شنبه، 12 اسفندماه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در شهر مروست و در حسینیه مرکزی این شهر به خاک سپرده خواهد شد.

به گزارش فارس، تاکنون بیش از 140 شهید گمنام در مناطق مختلف استان یزد به خاک سپرده شده‌اند و پیکر حدود 120 شهید استان یزد نیز هنوز شناسایی نشده و همچنان مفقود‌الاثر هستند.

انتهای پیام/


مهدي فتوحي بافقي
بسم رب الشهدا
جای دوستان خالی ایام ولادت آقا امام رضا علیه السلام نایب الزیاره دوستان بودم . از قضا سری به پارک کوهسنگی مشهد نیز زدم کار فرهنگی تمیزی در حال اجرا بود برفراز کوه کنار قبور مطهر شهدای گمنام یه آقای سیدی در حال صحبت بود حرفهاش به دل می نشست ازجمله " خدا این همه نوشیدنی حلال به ما داده حالا ما با بی معرفتی همون یکی را که گفته حرام مینوشیم " همچنین صحبتهای مختلف در خصوص غیبت ،تهمت، گناه ،حجاب، نماز وغیره .
البته مکان تفریحی بود که تعدادی هم برای تفریح و ورزش آمده بودن . افراد بی حجاب نیز بودن شاید تعدادی هم حضور داشتن که نافرمانی خدا را انجام میدادند و در حال گناه بودن .
اما این مسائل هرگز بی حرمتی به شهید نیست بلکه بی حرمتی به خودشان است . چرا که اگر انسان به تکلیف عمل کند مقامش از فرشته بالاتر است و اگر دنبال هوا وهوس رفت از حیوان پست تر خواهد شد.
انسان همواره دنبال کمال است منتهی یکی کمال را در دین وبندگی خدا می داند ویکی در مال وهوس دنیوی .
این را هم بدانیم که خدا سرنوشت هر قوم را در دست همان قوم گذاشته .
اما حرف آخر دوچیز را نمی توان انکار کرد
یکی خدا ودیگری وجدان.
پست شده در ۱۳۹۶/۰۷/۱۴ ۱۷:۵۴

گفتگو گفتگو