Skip to Content

نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

شناسه : 27368692
وقتی مدیران دولت تدبیر و امید به شهدا هم نگاه سیاسی دارند؛


نگاهی در دولت یازدهم وجود دارد که تشییع شهید گمنام را هم سیاسی می داند؛ اما آنچه از شهید، خون شهید و البته بصیرت مردم به این عملکرد ها خواهد رسید، جز در پای صندوق های رای و چیزی جز پایان دادن به این سیاسی کاری نخواهد بود .

صبح تفت؛ چند روز پیش بود که مراسم تشییع شهید گمنام در شهرستان تفت باشکوه هر چه تمام تر و حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد ؛  اما آنچه در این بین بیش از همه جای سئوال داشت، حضور کمرنگ دانش آموزان در این مراسم بود به گونه ای که تنها دانش آموزان سه یا چهار مدرسه شهر تفت حضور داشتند ؛ در حالی که طبق برنامه ریزی جلسات ستاد تدفین شهدای گمنام تفت ، بنا بر حضور تمام دانش آموزان مدارس شهر تفت در مراسم تشییع شهید بود؛ مراسمی که خود به تنهایی ساعت ها درس ایثار، فداکاری و زندگی بود.

حال اینکه چرا در روز تشییع شهید گمنام مدارس تفت تعطیل نشد و توفیق این کلاس درس بزرگ از دانش آموزان تفتی گرفته شده سئوالی است که باید جواب آن را در کم لطفی مدیریت آموزش و پرورش تفت جستجو کرد.

سئوالی که شاید جوابی جز نگاه سیاسی مدیران دولت تدبیر و امید، حتی به شهید گمنام ندارد؛ نگاهی که شهید گمنام هم را سیاسی می داند و حضور دانش آموزان در مراسم شهید را بر خلاف منافع سیاسی خود و یا اگر ناچار به حضور هم باشد از این شهدا که به تعبیر خمینی کبیر(ره) مظلوم ترین شهدا هستند به عنوان یک ابزار برای تایید و مطرح شدن خود استفاده می کند، همانگونه که در جریان تدفین این شهید مظلوم در تفت، دو تن از مدیران تدبیر و امید سراسیمه خود را به داخل قبر انداختند تا از تدفین شهید هم به نفع خود استفاده سیاسی کنند.

اما آنچه از شهید، خون شهید و البته بصیرت مردم به این عملکرد ها خواهد رسید، جز در پای صندوق های رای و چیزی جز پایان دادن به این سیاسی کاری نخواهد بود.

سردبیر سایت صبح تفت

انتهای پیام/م*


مهدي فتوحي بافقي
بسم رب شهدا

به نام خدای شهیدان که شهادت را آخرین مرحله رشد و تکامل یک انسان والا قرار داد. سلام بر مهدی موعود (عج) پرچمدار حق که با ظهورش جهان را پر از عدل و داد می کند و با درود بی کران بر نائب بر حقش حضرت آقا آیت الله امام خامنه ای (معظم له) .

و سلام بر ارواح طیبه شدها از صدر اسلام تا کنون به خصوص سالار شهیدان آقا ابا عبدالله حسین علیه السلام که چگونه مردن را آموخت.

سلام بر امت شهید پروربافق که زینب گونه عمل کردند و دانستند تکلیف چیست و این را از کوچکی آموختند و پیام قرآن و شهیدان را به گوش خریدند و با روح ایثار و فداکاری و الگو بودن در اعمال و اخلاق خود حافظ بودند و هستند.

ای خواهرانم، زینب زمان باشید و از آنچه هوس کردید بپرهیزید و در راه خدا مبارزه کنید. ای برادرانم، راه خدا بهترین و برترین راه هاست. به امید اینکه پوینده و کوشنده در این راه باشیم که ضامن آن پیروی از ولایت فقیه است.

خاطره شهید ابراهیم هادی لطفا با کمی معرفت خاطره شهید را بخوانید:

مصطفي هرندي يكي از بچه‌هاي محل كه همراه ابراهيم به جبهه آمده بود. در ارتفاعات بازي دراز به شهادت رسيد و پيكرش جا ماند. ابراهيم وقتي مطلع شد، خيلي تلاش كرد كه به سمت ارتفاعات برود. ولي به علت حساسيت منطقه و حضور نيروهاي دشمن، فرماندهان اجازه چنين كاري را به او ندادند. ابراهيم هم روي حرف فرماندهي چيزي نگفت و اطاعت كرد. يك ماه بعد كه منطقه آرام شد. يك شب ابراهيم بالاي ارتفاعات رفت و توانست پيكر اين شهيد را پيدا كند و با خودش به عقب منتقل كند. بعد با هم مرخصي گرفتيم و به همراه جنازه اين شهيد به تهران آمديم و در تشييع پيكر شهيد شركت كرديم. چند روزي تهران ماندیم كه كارهاي شخصي را انجام بدهيم. در روز بازگشت با ابراهيم به مسجد محمدي رفتيم. بعد از نماز، پدر همان شهيد جلو آمد و سلام و عليك كرد و ضمن عرض تشكر گفت: "آقا ابراهيم ديشب پسرم رو تو خواب ديدم كه از دست شما ناراحت بود". ابراهيم كه داشت لبخند مي‌زد يكدفعه لبهايش جمع شد و با چشماني بزرگ شده پرسيد: "چرا حاج آقا؟! ما با سختي پسرتون رو آورديم عقب" پدر شهيد با كلامي بغض‌آلود ادامه داد:"مي‌دونم، اما پسرم توي خواب گفت: اون يك ماه كه ما گمنام توي كوه افتاده بوديم مرتب مادر سادات حضرت زهرا (س) به ما سر مي‌زد و خيلي براي ما خوب بود. اما از زماني كه پيكر ما برگشته ديگه اين خبرها نيست و مي‌گن اين افتخار براي شهدای گمنامه . (منبع : کتاب شهید گمنام (گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی))

در ایام فاطمیه قرار بود دو شهید گمنام نیز در شهر بافق تشییع گردد،همچون دیگر نقاط کشور عزیزمان ایران اما مثل اینکه ما میزبان خوبی نبودیم بحث از آنجا آغاز شد که قرار بردفن شهداء درپارک آبشار باشد که با سلیقه بعضی مغایرت داشت ودم از حرمت شهید سر دادند.(گاهی اوقات کمی بد نیست جریانات تاریخ را بررسی کنیم قرآن سر نیزه کردن را، امام، آن قرآن ناطق می گوید بجنگید یه عده جلو امام می ایستند ومیگویندجنگ با قرآن، هرگز.) حال در یک کشور اسلامی مگر چه اتفاقی در پارک قرار است پیش بیاید که حرمت شهید حفظ نشود نباید به دین خود شک کنیم! آیا ایمان آوردیم ؟ یا نه باید گفت اسلام آوردیم... به همین دلیل از مرجع عالیقدر وولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب درخصوص دفن شهدا در پارک استفتاء شد که جواب ایشان اینچنین بود.

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته

تدفين ابدان مطهر شهدا با رعايت موازين شرعی و قانوني، براي بهره مندي از عطر مطهر و حضور معنوي آنان در فضاهاي عمومي ــ مانند پاركها ــ، امری پسندیده است.

موفق و مؤید باشید
پست شده در ۱۳۹۶/۰۴/۲۳ ۱۹:۳۲

گفتگو گفتگو